Hakkimizda

Ülkemizde aile şirketlerinin uzun ömürlü olmadığı algısını kıran TANKAR, aile bireylerinin ve büyük çınar Hasan Tan'ın 50 yılı aşkın ticaret tecrübesi ile temeli: sevgi, saygı, özveri, çalışkanlık dürüstlük ve birliktelik ilkelerine dayanan bir şirkettir. Ailemiz, 1980 yılında ticari hayatına başlamış ve aile şirketimizi 1997 yılında “TANKAR OTOMOTIV PETROL GID.TEKS.HIZ.INS.SAN.VE TIC.LTD.STI” adıyla İzmir Bornova’ da kurmuştur. Bu şirket etrafında toplanan 8 adet gurup şirketi ile birlikte farklı alanlarda, ülke çapında hizmet vermeye devam etmektedir.

       Birlik bilinci ile hareket etmenin yanında, tarihi boyunca hep estetiğin ve aklın mimarı olarak tanınmış, bereketli toprakların incisi olan İzmir'de çalışmalarımıza başlamak, şirketimizin büyümesinde önemli bir etken olmuştur. “Hiçbir şey kolay değil; ama inandığınız her şey mümkündür.” düşüncesini benimseyerek ve aile bireylerinin özverili çalışması ile birlikte firmamızda çalışan sayımız 1.000 kişi üzerindedir. Şirketler arasında yapılan araştırmaların  güzel meyveleri olan “güven” ve  ödüller de ard arda gelmeye başlamıştır.
       TANKAR, kendi sektöründe son üç yıl üst üste vergi rekortmeni olmakla birlikte, 2012 yılından itibaren  “CAPITAL DERGİSİ” nin düzenlediği ve Türkiye'nin en büyük 1.000 şirketinin belirlendiği  araştırmada en büyük 1000 şirket arasında yer almıştır, ayrıca derginin son yılki araştırmasında ise İzmir'de 24'üncü, Türkiye'de 432'nci sırada bulunmaktadır.. Buna ek olarak, 2012 yılından beri FORTUNE 500’de Türkiye'nin en büyük şirketleri arasında üst sıralarda yer almaktadır. Son olarak, firmamız adına düzenlenmiş dünyaca kabul gören ve çok prestijli bir belge olan BID (Business Initiative Directions) belgesini İsviçre'nin Cenevre kentindeki Cenevre Kongre Merkezinde almış olmanın haklı gurur ve mutluluğunu tüm TANKAR ailesi olarak yaşamaktayız.
Evrendeki her şeyin aslında bir enerji olduğunu kanıtlayan Einstein'ın, enerji teorisinden etkilenen aile bireyleri, yatırımlarını bu alana kaydırarak, akaryakıt ile başladıkları serüvende bugün; 

 • Bp , Shell ,PO ,Opet , Total ve Kadoil  bayraklarının dalgalandığı 19 adet akaryakıt istasyonu işletmektedir.
 • Yurt genelinde özel şirketler ve resmi kurumlara toptan akaryakıt satışı yapmaktadır.
 • Taşıt Tanıma TTS Distribütörlükleri bulunmaktadır.
 • İstanbul Beykoz'da yeni faaliyet alanımız olan Beton Santralimizi işletmekteyiz.(Tan Beton).
 • İnşaatı biten ve Ege Bölgesi’nin en büyük outleti olan “Westpark Outlet” in yapımını bitirmiş ve “Westpark Outlet”i işletmektedir.
 • Karşıyaka, Narlıdere ve Balçova’da muhteşem konutlar inşa etmiştir.
 • Dünya markası olan MERCEDES Yetkili Servisi hizmetinin yanı sıra Sertifikalı Araç Satış Hizmeti de vermektedir.
 • Beton taşımacılığında 150 mikser ve 40 pompa ile nakliye hizmeti vermektedir.
 • Akaryakıt nakliyesinde 30 araçlık tanker filosu ile hizmet vermektedir.
 • Taahhüt işinde ise baraj, gölet, dere ıslahı, kanal yapımı alanlarında da faaliyet gösterip ülke ekonomisine de önemli katkıda bulunmaktadır.
 • Ege Bölgesi’nde güneş enerjisi santralleri kurup işletmekte olup; bağımlı olduğumuz enerji üretimine de bir nebze olsun katkı sunmaktadır.

         Yönetim kurulu başkanımız Mehmet Selim TAN, İTO (İzmir Ticaret Odası) ve İZSİAD (İzmir Sanayici ve İş Adamları Derneği) üyesi olup; çeşitli sosyal sivil toplum örgütleri ve spor kuruluşlarında da aktif rol almaktadır.
         "Sosyal sorumluluk alanında TANKAR’ı büyütemediğiniz sürece, ekonomik büyümeleri kabul etmiyorum" diyen bilge insan Hasan Tan'ın mesajını alan oğulları ve kızları, kelimelerle ifade edilemeyecek kadar sayısız iyilik ve güzellikle insanlara hizmet verip, onların yaşamlarında olumlu izler bırakmayı başarmışlardır. Tüm aile bireylerimizin en önemli övünç kaynağı ise bugün, 1.000' i aşkın kişinin grup şirketlerimizde istihdam ediliyor olmasıdır. Nihai amacımız: Yüce önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ifade ettiği 'muasır medeniyetler seviyesi'ne ulaşmak için daha fazla kişiyle birlikte çalışmak ve çabalamak olacaktır. Şirkette çalışmanın ön koşulunu "Güler yüzlü ve içten olmak" olarak belirten aile bireyleri, kendi çalışma disiplinlerini de bu şekilde açıklamaktadırlar.